Skip to content

Cik lielas ir manas investīcijas?

Latvijā nav īsti pieņemts atklāti runāt par naudu. Bet tā kā šis emuārs ir par finansēm, domāju, ka bez tā nevar iztikt. Par saviem ienākumiem un izdevumiem gan neplānoju rakstīt, tikai par investīcijām.

Pašlaik savstarpējo aizdevumu platformās esmu ieguldījusi apmēram 8000 € un akcijās apmēram 5000 €, kopā 13 000 €. Mans mērķis ir sakrāt vismaz 250 000 €, un es tā rēķinu, ka tam varētu būt vajadzīgi aptuveni 15 gadi. Protams, dažādas izmaiņas personīgajā dzīvē vai pasaules ekonomikā šos skaitļus var krietni pamainīt. Pašlaik savam uzkrājumam katru mēnesi pievienoju 300 - 600 €.

Lauvas tiesa no manas aizdevumu naudas ir platformās Mintos un Envestio, katrā virs 35%. Pārējā nauda ir sadalīta pa četrām citām platformām. Man gribētos izmēģināt vēl kādu jaunu platformu, bet es izlēmu to atlikt līdz nākamajam gadam, jo pavasarī par ienākumiem no visām platformām 2018. gadā būs jāmaksā nodokļi un es vēl nekad neesmu maksājusi kapitāla pieauguma nodokli. Savākt visu nepieciešamo informāciju no sešām dažādām platformām tāpat droši vien būs diezgan sarežģīti.

No akciju naudas lielākā daļa man ir uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā, kuras līgumu es noslēdzu tālajā 2015. gadā, kad man par investēšanu vēl nebija gandrīz nekādas saprašanas. Nevaru īsti teikt, ka to nožēloju, jo kaut kāda naudiņa tur tomēr ir sakrājusies un minimālais līguma darbības laiks ir tikai 5 gadi. Tomēr tagad, kad līgums jāslēdz vismaz uz 10 gadiem, neiesaku nevienam izmantot šo pakalpojumu.

Vēl es nesen piereģistrējos ETFmatic vietnē un ieskaitīju tur 300 €, lai paskatītos, kā tur viss notiek. Pagaidām izskatās labi.

Vēl man ir 300 € vienas bankas vienā diezgan neveiksmīgi izvēlētā akciju fondā. Es tās akcijas nopirku janvārī par pašu augstāko cenu un tagad gaidu, kad tā cena tiks sasniegta atkal, lai man nebūtu jāpārdod ar zaudējumiem. Es uzkāpu uz tā paša grābekļa, uz kura uzkāpj daudzi investori iesācēji - es izvēlējos fondu, kam iepriekšējos gados bija viens no augstākajiem ienesīgumiem. Nu nekas, vismaz guvu mācību.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *