Skip to content

Kur es ņemu informāciju par P2P platformām?

Tā jau nebija, ka es vienu dienu padzirdēju par Mintos un uzreiz reģistrējos. Vispirms es mēģināju atrast visu iespējamo informāciju internetā un tādā veidā nonācu līdz P2P diskusijām vācu valodā. Es tur ieskatos vairākas reizes nedēļā un sekoju līdzi notikumiem ne tikai tajās platformās, kur pašlaik esmu reģistrējusies, bet arī citās. Esošo lietotāju komentāri ir mans galvenais kritērijs jaunu platformu izvēlē.

Sākumā var likties dīvaini, ka visaktīvākie investori ir tieši Vācijā, bet tam ir savi iemesli. Pirmkārt, vāciešu ir daudz un viņi ir bagāti, t.i. viņiem ir brīva nauda, ko investēt. Otrkārt, viņiem, atšķirībā no Lielbritānijas, ir ļoti maz vietējo P2P platformu un tās pašas piedāvā labi, ja 3-4% ienesīgumu. Treškārt, viņi arī lieto eiro, kas nozīmē, ka nav jāuztraucas par valūtu kursu svārstībām. Un ceturtkārt, ASV iedzīvotājiem likumdošanas atšķirību dēļ nav pieejas pie Eiropas platformām, līdz ar to viņus tās it nemaz neinteresē un viņi par tām nediskutē.

Domājams, ka lielākā daļa šī teksta lasītāju neprot vācu valodu, bet tas nekas. Ar šo es tikai gribēju teikt, ka, formulējot savu viedokli par kādu konkrētu platformu, es ņemu vērā arī daudzu citu investoru viedokļus.

Kā bonusu piedāvāju apskatīties tabulu ar lielāko daļu Eiropas un Lielbritānijas platformām un to, cik miljonus eiro investori tajās ieguldīja šī gada septembrī.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *