Skip to content

Kuru P2P platformu izmēģināt kā pirmo?

Varbūt tev ir radusies vēlme izmēģināt kādu aizdevumu platformu, bet nezini, ar kuru sākt? Ja tā, piedāvāju īsu pārskatu par tām platformām, kuras pašlaik izmantoju es:

PlatformaApraksts
MintosJau esoši kredīti. Vairāk nekā 50 dažādu kredītu izsniedzēju. Var ieguldīt dažādās valūtās. Lielākajai daļai kredītu ir atpirkšanas garantija. Lielākā platforma Eiropā (izņemot Lielbritāniju). Ienesīgums 8-14%.
PeerBerryJau esoši kredīti, trīs dažādi kredītu izsniedzēji. Pārsvarā īstermiņa kredīti, viens nekustamā īpašuma kredīts. Ir atpirkšanas garantija. Ienesīgums 10-12%.
RobocashJau esoši kredīti. Ilgums 1 - 12 mēneši. Manuāli kredītus nevar izvēlēties. Pieder vienai uzņēmumu grupai. Ir atpirkšanas garantija. Ienesīgums 14%.
ViainvestJau esoši īstermiņa kredīti. Pieder vienai uzņēmumu grupai. Ir atpirkšanas garantija. Ienesīgums 10-12%. Lai ienākumus ar nodokļiem neapliktu divreiz, nepieciešama rezidenta apliecība.
EnvestioKredīti tiek izsniegti bez starpniekuzņēmuma. Ilgums 4 - 24 mēneši. Nav atpirkšanas garantijas. Klienti ir uzņēmumi. Ienesīgums 17-21%.

Principā var sākt ar jebkuru no šīm platformām, bet es tomēr iesaku Mintos trīs iemeslu dēļ:

  1. Platformas bankrota risks ir (manā skatījumā) niecīgs. Uzņēmums darbojas jau ceturto gadu un tam, spriežot pēc intervijām, ir lieli attīstības plāni. Investorus labprāt ielaiž uzņēmuma telpās, lai pafilmētu. Internetā ir pieejami auditēti finanšu pārskati par uzņēmuma darbību. Var just, ka investoru uzticība viņiem ir ļoti svarīga.
  2. Mintos platformā ir pieejami dažādu tipu kredīti, kam atpirkšanu nodrošina dažādi aizdevumu izsniedzēji. Tas nozīmē, ka nav jāreģistrējas dažādās platformās, lai sadalītu kredītu izsniedzēja bankrota risku; to iespējams izdarīt vienuviet.
  3. Mintos platformu ir ērti lietot, tur ir ļoti daudz dažādu aizdevumu filtrēšanas iespēju, lai atrastu labākos. Tur ir arī otrreizējais tirgus, kurā var pārdot savus aizdevumus, ja pēkšņi ir nepieciešams izņemt skaidru naudu. Turklāt platforma ir pieejama septiņās dažādās valodās, tai skaitā arī latviešu valodā (kas ir loģiski, jo Mintos ir Latvijas uzņēmums).

Protams, nav tā, ka Mintos nebūtu neviena trūkuma. Pirmkārt, daudzo kredītu izsniedzēju dēļ tā ir viena no sarežģītākajām platformām. Otrkārt, gadās tādi periodi, kad investoru pieprasījums pēc kredītiem pārsniedz piedāvājumu un procentu likmes nokrīt zemu, pat līdz 7%. Bet tas parasti ir īslaicīgi.

Nobeigumā vēlos atgādināt, ka visi ieguldījumi P2P platformās ir riskanti. Labākais veids, kā šo risku samazināt, ir izvēlēties dažādas platformas un dažādus kredītu izsniedzējus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *