Skip to content

Lai nauda kalpotu man, nevis otrādi

Kurš gan no mums nav fantazējis par to, ko darītu, ja būtu miljonārs? Dažs nopirktu lepnu māju, dārgu auto vai kā citādi iztērētu šo naudu, cits savukārt priecātos, ka nav vairs jāiet uz darbu, jo naudas tāpat pietiks līdz mūža galam. Es piederu pie otrās grupas. Ja tu arī, tad iespējams, ka šajā vietnē atradīsi kaut ko sev noderīgu.

Sakrāt miljonu eiro ir diezgan nereāli, tam es piekrītu, bet tas arī nemaz nav vajadzīgs - pietiek ar tādu summu, kas dzīvošanai nepieciešamo naudu nopelna procentos. Piemēram, ja tev ir 150 000 €, kas gadā pelna 8%, tad tavi ienākumi būs 1000 € mēnesī (no kā vēl jāatskaita 20% IIN). Izklausās labi, vai nē?

Protams, te uzreiz rodas divi jautājumi - kur dabūt 150 000 € un kā likt viņiem pelnīt 8% gadā? Šāds ienesīgums nav nekas nereāls, un dažādas ieguldījumu iespējas es apskatīšu turpmākajos rakstos. Kas attiecas uz 150 000 €, tos liela daļa cilvēku var sakrāt 20-25 gadu laikā vai pat ātrāk, ja alga ir virs vidējās un nav bērnu.

Lūk, viens piemērs. Pieņemsim, ka tu pirmajā gadā katru mēnesi iekrāj 180 €, otrajā gadā 210 €, trešajā gadā vēl par 30 eiro vairāk un tā tālāk, līdz 20. gadā tu jau atliec 750 € mēnesī. Pieņemsim arī, ka tavs uzkrājums visu šo laiku pelna 8% gadā. Pa 20 gadiem tev kopā būs sakrājies vairāk nekā 220 000 €:

Iespaidīgi, vai nē? Mani šis finansiālās neatkarības koncepts ļoti vilina, un man ir žēl, ka par to uzzināju tikai pagājušajā gadā. Nu nekas - labāk vēlu nekā nekad. Tagad tikai jāturpina krāt un investēt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *