Skip to content

Pirmie soļi ar Mintos: aizdevumu pirkšana manuāli

Jauniem lietotājiem ir viegli apjukt Mintos plašajā piedāvājumā. Tur ir tik daudz kritēriju, pēc kuriem izvēlēties aizdevumus, ka grūti ir saprast, ar ko sākt.

Pirmkārt, ir divi veidi, kā investēt. Viens ir katru aizdevumu izvēlēties un nopirkt manuāli, bet otrs - iestatīt robotu, kas to darīs automātiski. Es iesaku dažas pirmās dienas vai nedēļas pirkt manuāli, lai saprastu, kā tas viss darbojas, un tad jau var pāriet uz automātisko investēšanu.

Kas attiecas uz izvēles kritērijiem, ir divas lietas, bez kurām es aizdevumu nepērku nekad. Pirmā - tam ir jābūt EUR valūtā. Otrā - tam ir jābūt ar atpirkšanas garantiju. Lai nejauši nenopirktu kādu citu aizdevumu, es pirmreizējā tirgū esmu saglabājusi filtru ar šiem parametriem un vienmēr to izmantoju.

Nākamās lietas, kam jāpievērš uzmanība, ir procentu likme un aizdevuma termiņš. Attēlā tie ir redzami kā zilas horizontālas līnijas. Cik lielu amplitūdu izvēlēties - tas atkarīgs no katra personīgās ieguldījumu stratēģijas. Es pārsvarā pērku tos aizdevumus, kam ir augstāka procentu likme. Nebaidos pirkt arī tādus, kam ilgums ir 60 un vairāk mēneši, jo vajadzības gadījumā tos vienmēr var pārdot otrreizējā tirgū.

Vēl viens svarīgs aspekts ir aizdevuma izsniedzējs. Jo lielāku summu iegulda Mintos platformā, jo svarīgāk to ir sadalīt pa daudziem izsniedzējiem - ja nu gadījumā kādam rodas problēmas ar aizdevumu atpirkšanas nodrošināšanu. Mintos gan apgalvo, ka visu laiku seko līdzi visu kompāniju finanšu rādītājiem (un es viņiem ticu), bet labāk tomēr ir nelikt vairāk par 10-20% no kopējās summas vienas firmas aizdevumos.

Mintos ir izveidojis savu aizdevēju reitingu, lai investori varētu vieglāk novērtēt, cik stabils ir katrs uzņēmums. Es savukārt izveidoju savu aizdevēju sarakstu, lai jums būtu vieglāk izvēlēties aizdevumus. Mans investīciju sadalījums pa aizdevējiem pašlaik izskatās šādi:

Seši lielākie aizdevēji manā portfelī ir Mozipo Group, Capital Service, GetBucks, Sebo, Varks un ExpressCredit.

Nākamreiz pastāstīšu par robota konfigurēšanu.

2 thoughts on “Pirmie soļi ar Mintos: aizdevumu pirkšana manuāli

  1. Evita

   Ja tu gribi reklamēt kādu citu blogu, ieliec linku URL laukā, nevis tekstā. Šitā darīt nav smuki.

   Kas attiecas uz atpirkšanas garantijām - protams, ka man ir nācies tās izmantot. Līdz šim nekādu problēmu ar to nav bijis.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *