Skip to content

Pirmie soļi ar Mintos: automātiskā aizdevumu pirkšana, izmantojot robotu

Lielākajā daļā aizdevumu platformu (arī Mintos) ir tā, ka nekad nevar zināt, kad tiks atmaksāts kāds kredīts. It kā jau katram kredītam ir atmaksas grafiks, bet kredīti daudzos gadījumos tiek arī atmaksāti priekšlaicīgi. Tas notiek, piemēram, tad, ja kredītņēmējs vēlas pagarināt līgumu. Aizdevuma izsniedzējs tad atpērk esošo aizdevumu no investoriem un ievieto tirgū jaunu. Reizēm aizdevumu izsniedzēji atpērk aizdevumus no investoriem vienkārši tāpat - jo viņiem ir parādījusies papildus nauda no kāda cita avota. Reizēm, protams, kredītu atmaksa tiek arī kavēta.

Ja tavā Mintos kontā pa nakti tika ieskaitīta nauda, tev ir jāmeklē jauni aizdevumi, kuros to ieguldīt, citādi tā neko nepelnīs. Varianti ir divi - vai nu meklēt aizdevumus pašam, vai arī uzstādīt robotu, kas to darīs automātiski. Robots, protams, ir daudz ērtāks, un lielākā daļa investoru savu naudu iegulda tieši šādā veidā.

Katrs investors var izveidot neierobežotu skaitu automātisko investīciju portfeļu. Kāds varbūt iztiek ar vienu, bet vispārpieņemtā labā prakse ir uzstādīt katram aizdevumu izsniedzējam savu portfeli. Tas tāpēc, ka tādā veidā ir viegli kontrolēt, cik liela daļa no taviem kopējiem Mintos līdzekļiem tiks katram konkrētajam uzņēmumam, kā arī izvēlēties atšķirīgas minimālās procentu likmes un citus parametrus. (Ja kāda aizdevumu izsniedzēja kredītus nevēlies iegādāties vispār, tam nav nepieciešams atsevišķs portfelis.)

Ērtākais veids, kā izveidot jaunu portfeli, ir aiziet uz pirmreizējo tirgu, izvēlēties visus filtrus/kritērijus un tad nospiest lielo pogu:

Pēc tam ir jāievada portfeļa nosaukums un apjoms. Nosaukumu katrs var izvēlēties, kā patīk, bet portfeļa apjoms ir svarīgs parametrs. Tajā jānorāda maksimālā summa, ko vēlaties investēt šī portfeļa aizdevumos. Ja šī summa tiks sasniegta, tad robots meklēs nākamo portfeli, kurā ir vēl brīva vieta.

Kad portfelis saglabāts, tas parādās kopsavilkuma lapā:

Tas arī īsumā ir viss. Ja robots būs pareizi sakonfigurēts, viss darbosies automātiski. Vēlams gan vismaz 1-2 reizes mēnesī ienākt un paskatīties, vai vispārējais procentu likmju līmenis nav krities vai, gluži otrādi, cēlies. Ja ir, tad jāpalabo savi portfeļi.

P.S. Atcerējos vienu svarīgu lietu. Ja tu vēlies, piemēram, ID Finance aizdevumos ieguldīt 150 € un 100 € jau ieguldīji manuāli, tad robota portfelī norādi tikai 50 €. Tas tāpēc, ka manuāli pirkti aizdevumi netiek iekļauti nevienā portfelī.

1 thought on “Pirmie soļi ar Mintos: automātiskā aizdevumu pirkšana, izmantojot robotu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *